אורית סן גופטה


אורית סן גופטה

למעלה מ-35 שנות יוגה
אורית מתרגלת יוגה למעלה מ- 35 שנה. בשנות ה-80 היא למדה איינגר יוגה בפונה והתאמנה עם פטהבי ג′ויס במייסור. היא למדה ולימדה יחד עם דונה הולמן במשך 12 שנים. הן כתבו יחד את הספר "Dancing the body of light” " , טקסט מקיף על יוגה.

להתאמן מתוך הפנים
מתוך חפוש אחר דרך המאפשרת לנוע עם הגוף כיחידה אחת, אורית זנחה בהדרגתיות את שימוש היתר במונחים אנטומיים.  דרך הקשבה מבפנים היא גילתה שהיצמדות ל-'אמצע' ושימוש בעקרונות החיוניים, מאפשרים אימון תנוחות פשוט ומדוייק. אופן זה של אימון, כך היא מרגישה, משחרר אותנו לחוות ולחגוג את בפשטות את השמחה שבתנועה ובקיום.

הוראה
הוראה היא אומנות בפני עצמה. ככל שהשנים עוברות, התקשורת והחקירה המשתופת עם תלמידים הפכה להיות הרפתקה בפני עצמה. מאחר ודרך מפגש מרתק זה היוגה כמסורת חיה נמסרת.

פילוסופיה
אורית בוגרת האוניברסיטה העברית בסנסקריט ובפילוסופיה הודית. היתה הראשונה שתרגמה, בשנת 1992, את היוגה סוטרות של פטנג′לי מסנסקריט לעברית. אורית מאמינה שהחקר והלימוד של הכתבים היוגיים הוא בעל חשיבות רבה להתפתחות היוגה בזמננו. דרך חקר של כתבים עתיקים העוסקים בפראניאמה, היא העמיקה את הבנתה בטכניקות העתיקות של אימון הוואיוס. במשך השנים האחרונות אורית הרבתה לכתוב והוציאה לאור מספר ספרים: "שער הרוחות - לב האימון", "ספר היוגה הקטן" שניתן לקרוא בעברית, אנגלית והולנדית. הספר "היוגה סוטרות של פטנג'לי" תרגום חדש לאנגלית, יצא לאור לאחרונה. (2013 )

שיטת ויג′נאנה יוגה
בשנת 2002, בשיתוף עם קבוצת מורים מנוסים, ייסדה את ויג′נאנה יוגה. משנת 1996, היא מכשירה מורים ליוגה ומעבירה ריטריטים בארץ ובעולם. כיום יש קורסי מורים לויג'נאנה ומרכזים של ויג'נאנה יוגה בקנדה, מקסיקו, הולנד, גרמניה, פורטוגל , פינלנד וישראל. יש גם מורים בארצות נוספות באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה.